کد خبر : 95028
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۷:۵۵

گزارش|سواستفاده سیاسی احزاب اپوزیسیون از اعتراضات خانواده شهدای حادثه معدن در بلوچستان

گزارش|سواستفاده سیاسی احزاب اپوزیسیون از اعتراضات خانواده شهدای حادثه معدن در بلوچستان

در حالی که دو حزب نواز و مردم در زمان حکومت خود نتوانسته بودند امنیت بلوچستان را تامین کنند اینک قرار است سران این دو حزب به اعتراضات خانواده قربانیان ملحق شوند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم پاکستان و «مریم نواز» معاون حزب نواز تصمیم دارند به شهر کویته سفر کرده و در اعتراضات خانواده های شهدای حادثه تروریستی اخیر شرکت نمایند.
مریم نواز در این خصوص اعلام کرد: به درخواست نواز شریف قصد دارم به کویته سفر کرده و در اعتراضات خانواده شهدای مچ شرکت نمایم.
بلاول بوتو نیز تصریح کرد: برای اظهار همدردی با خانواده شهدای مچ به کویته سفر می کنم و با آنها دیدار خواهم داشت.
استفاده ابزاری و سیاسی این دو حزب از شهادت ۱۱ کارگر معدن توسط تروریست ها در حالی انجام می شود که آنها در زمان حکومت خود نتوانسته بودند امنیت منطقه بلوچستان را رقم بزنند.
هشت سال قبل و در زمان حکومت حزب مردم در چنین روزهایی مردم شهر کویته بیش از ۱۴۰ جنازه متعلق به شهدای خود را در خیابان ها قرار داده و از دفن آنها خودداری می کردند.
مردم کویته در آن سال ها نیز خواهان تامین امنیت خود بودند ولی دولت های حزب نواز و به خصوص حزب مردم در تامین امنیت آنها کاملا ناکام بودند.
سفر سران اپوزیسیون پاکستان به کویته در حالی صورت می گیرد که اعتراضات آنها در دیگر شهرها به حکومت عمران خان ادامه دارد ولی تاکنون موفقیتی در برنداشته است.