کد خبر : 101246
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۷:۰۱

پاکستان و روسیه واکسن مشترک ضد کرونا تولید می کنند

پاکستان و روسیه واکسن مشترک ضد کرونا تولید می کنند

همزمان با سفر وزیر خارجه روسیه به پاکستان محافل خبری از احتمال تولید واکسن مشترک ضد کرونا توسط روسیه و پاکستان خبر دادند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در دیدار با «سرگئی لاروف» وزیر خارجه روسیه از طرح تولید واکسن مشترک ضد کرونا که نوعی از واکسن اسپونتیک روسی است استقبال کرد.
وزاری خارجه دو کشور در نشست خبری پس از ملاقات تاکید کردند که این سفر در سطح بالاتر از یک سفرعادی انجام شده است و در روابط دو کشور تاثیر فراوانی خواهد گذاشت.
دو طرف تصریح کردند: ملاقات های انجام شده میان هیات های همراه تاثیرات فراوانی به دنبال خواهد داشت و در آینده ای نزدیک تفاهم نامه های همکاری متفاوتی میان دو طرف به امضا خواهد رسید.
قریشی در این خصوص گفت: واکسن روسی اسپونتیک اجازه وارد شدن به پاکستان را دارد و ما در دیدار خود حتی این نتیجه را نیز متصور شده ایم که این واکسن در پاکستان و با همکاری روسیه تولید شود.
وی افزود: واکسن روسی اسپونتیک مقاومت خوبی در بدن ایجاد می کند که مانع بیماری کرونا می شود و پاکستان نیز به آن احتیاج فراوانی دارد.
لاروف نیز تصریح کرد: تا کنون ۵۰ هزار دوز واکسن اسپونتیک به پاکستان تحویل داده شده و به زودی ۱۵۰ هزار دوز دیگر نیز تحویل این کشور داده خواهد شد.
پاکستان و روسیه به دنبال گسترش همکاری های دو سویه در زمینه های مختلف هستند و به زودی سفرهای هیات رسمی و غیر رسمی دو کشور به هم آغاز خواهد شد.