کد خبر : 95570
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۶:۱۳

پاکستان خواستار تحریم گروه های افراط گرای هندو از سوی سازمان ملل شد

پاکستان خواستار تحریم گروه های افراط گرای هندو از سوی سازمان ملل شد

نماینده پاکستان در سازمان ملل اعلام کرد: گروه های افراط گرای مذهبی هندو نیز باید در فهرست تحریم های سازمان ملل قرار بگیرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «منیر اکرم» نماینده پاکستان در سازمان ملل اعلام کرد: گروه های افراط گرای مذهبی که در هند فعال هستند و سران این گروهها علیه مسلمانان بیانیه صادر می کنند نیز باید در فهرست تحریم های سازمان ملل قرار بگیرند.
منیر اکرم به اعضای شورای امنیت سازمان ملل توضیح داد: حزب حاکم در هند به سازمان افراط گرایی به نام آر اس اس تعلق دارد و مستنداتی وجود دارد که نشان می دهد آنها در قتل عام مسلمانان هندی دست داشته اند.
نماینده پاکستان در سازمان ملل افزود: همانگونه که گروههای نظیر القاعده و داعش با اقدامات تروریستی خود مردم بی گناه را می کشند احزاب افراط گرای مذهبی نیز به نسل کشی های بزرگ و وحشتناکی دامن می زنند و از طرفداران خود می خواهند که اقشار ضعیف را از بین ببرند.
منیر اکرم گفت: گسترش افکار هندوئیسم سبب به خطر افتادن سلامت مسلمانان هندی شده است و آنها با خطرات جدی مواجه هستند.
وی تاکید کرد: سازمان ملل باید منابع مالی این گروه ها را نیز شناسایی کرده و آنها را تحریم کند تا افکار افراط گرایانه در سطح منطقه گسترش پیدا نکنند.
منیر اکرم اضافه کرد: نقض حقوق بشر در کشمیر اشغالی واضح است و سازمان ملل باید برای حمایت از حقوق مسلمانان کشمیری اقدامات لازم را انجام دهد.
گفتنی است سازمان آر اس اس که به بازگشت هند به دوران شکوه گذشته خود واخراج تمام خارجی ها( اعم از مسلمانان و…) معتقد است جریان تندرویی است که اقدامات زیادی علیه مسلمانان در هند انجام داده و حوادثی مانند تخریب مسجدبابری و کشتار مسلمانان در گجرات توسط عوامل این سازمان رقم خورده است.