کد خبر : 96182
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۵۲

پارلمان اروپا فعالیت های هند علیه امنیت پاکستان را بررسی می کند

پارلمان اروپا فعالیت های هند علیه امنیت پاکستان را بررسی می کند

به دنبال انتشار گزارشی از سوی نهاد تحقیقاتی پارلمان اروپا مبنی بر تلاش هند جهت برهم زدن امنیت پاکستان مسئولین این پارلمان از بررسی گزارش مذکور خبر دادند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ پارلمان اروپا برای بررسی دقیق و تصمیم گیری در مورد تحقیقاتی که توسط نهاد تحقیقاتی این پارلمان به نام «ای یو اینفولب» تشکیل جلسه خواهد داد.
مسئولین پارلمان اروپا با تکیه به نتایج تحقیقات این نهاد که اعلام کرده است هند در ایجاد نا امنی داخل خاک پاکستان فعالیت های زیادی دارد تصمیم گیری خواهند کرد.
در گزارش ارائه شده از سوی ای یو اینفو لب آمده است: هند برای برهم زدن امنیت پاکستان و فعال کردن گروه های تروریستی تلاش های زیادی انجام می دهد.
همچنین در این گزارش تصریح شده : رسانه های هندی گزارش ها و یادداشتی هایی را به نام نویسندگان اروپایی جعل کرده و سپس آنها را بازنشر می دهند تا جو را علیه اسلام آباد سیاه کنند.
مطالبی که در رسانه های بزرگ هند علیه پاکستان و چین منتشر می شوند و به نویسندگان غیر حقیقتی اروپایی نیز منسوب است توسط برخی دیگر از وب سایت های غیر هندی بازنشر داده می شوند که باعث تیره شدن دید کشورها به اسلام آباد و پکن می شود.
این مجموعه تحقیقاتی تاکید کرده است: گزارش های غلط ارائه شده توسط مسئولین دهلی نو باعث شده حداقل طی ۱۵ سال اخیر مسئولین اتحادیه اروپا تصمیمات درستی در مورد جریان های منطقه جنوب آسیا نگیرند.