کد خبر : 94400
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۵:۳۴

وزیر کشور پاکستان از ابطال گذرنامه نواز شریف تا ۱۶ فوریه خبر داد

وزیر کشور پاکستان از ابطال گذرنامه نواز شریف تا ۱۶ فوریه خبر داد

وزیر کشور پاکستان اعلام کرد: اگر نواز شریف تا ۱۶ فوریه به کشور برنگردد مدارک هویتی او از جمله گذرنامه اش باطل خواهند شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «شیخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان از ابطال مدارک هویتی و گذرنامه «نواز شریف» نخست وزیر سابق پاکستان خبر داد.
وی تصریح کرد: نواز شریف یک مجرم اقتصادی به حساب می آید که به بهانه درمان بیماری توانسته از کشور خارج شود ولی علی رغم اتمام مدت مرخصی به کشور بازنگشته است.
شیخ رشید گفت: او تا ۱۶ فوریه فرصت دارد به پاکستان برگردد و درصورتی که از بازگشت به کشور امتناع کند مدارک هویتی و گذرنامه او باطل خواهند شد.
وزیر کشور پاکستان همچنین به صدور الکترونیکی ویزای پاکستان اشاره کرده و گفت: برای اتباع چینی و افغانستانی ویزای الکترونیکی صادر خواهیم کرد.
شیخ رشید احمد گفت: متاسفانه صدور دستی ویزا باعث تشکیل لابی هایی شده بود که به دریافت رشوه مشغول بودند و برای جلوگیری از این اتفاق تمام ویزاها به صورت متمرکز و در سامانه الکترونیکی صادر خواهند شد.
وی تاکید کرد: احزاب اپوزیسیون نمی توانند به صورت طولانی با هم متحد باشند زیرا اختلاف نظر های اساسی دارند و چراغ سبز حزب مردم برای شرکت در انتخابات سنا خود نشان دهنده این است که سران حزب مردم با دیگر احزاب اپوزیسیون اختلاف نظر جدی دارند.