کد خبر : 89776
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۶:۱۰

وزیر خارجه پاکستان: هند در حال گسترش تروریسم دولتی در خاک اسلام آباد است

وزیر خارجه پاکستان: هند در حال گسترش تروریسم دولتی در خاک اسلام آباد است

شاه محمود قریشی در واکنش به درگیری های اخیر مرزی با هند اعلام کرد: دهلی نو تروریسم دولتی را گسترش می دهد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: هند به تروریسم دولتی در کشور ما دامن می زند و قصد دارد نا امنی را به پاکستان تحمیل کند.
وی تصریح کرد: تفاهم نامه آتش بس میان دو کشور اهمیت زیادی دارد ولی دهلی نو دائما این تفاهم نامه را زیر پا گذاشته و به سوی مرزهای پاکستان آتش گشایی می کند.
قریشی اضافه کرد: ما حمله بزدلانه هند به سوی مرزهای پاکستان که باعث مرگ ۵ شهروند ما شد را به شدت محکوم می کنیم و انتقام خون کشته شدگان خود را نیز خواهیم گرفت.
وزیر خارجه پاکستان افزود: هدف من از کنفرانس خبری امروز این است که به مردم جهان چهره واقعی و بدون روتوش هند را نشان دهم که چگونه پا بر روی انسانیت گذاشته و به مرگ مردم بی گناه راضی می شود.
معاون حزب تحریک انصاف تاکید کرد: ما اطلاعات دقیق و مستندی داریم که نشان می دهد هند از تروریسم در پاکستان حمایت می کند و به فکر ترویج افراط گرایی در کشور است.
گفتنی است اخیرا درگیری های مرزی میان هند و پاکستان شدت گرفته و در حمله نظامیان هندی به سوی پاکستان ۵ شهروند این کشور جان خود را از دست داده اند که ۴ نفر از آنها نظامی نبودند.