کد خبر : 91125
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

وزیر خارجه پاکستان: هند در تلاش برای به اقلیت کشاندن مسلمانان کشمیر است

وزیر خارجه پاکستان: هند در تلاش برای به اقلیت کشاندن مسلمانان کشمیر است

وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: سیاست های هند در کشمیر برای همه جهان روشن شده و دهلی نو می خواهد مسلمانان کشمیری را تبدیل به اقلیتی ضعیف کند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: وعده ای سیاستمداران پیشین هند به سازمان ملل و مردم جهان داده بودند توسط سیاستمداران کنونی این کشور نادیده گرفته شده است.
وی تصریح کرد: هند در تلاش برای به اقلیت کشاندن مسلمانان کشمیری است و با همین هدف جمعیت غیر مسلمان را ساکن این منطقه می کند.
وزیر خارجه پاکستان افزود: زمین هایی که متعلق به مسلمانان کشمیری است به زور از چنگ آنها خارج می شود و به غیر کشمیری ها تحویل داده می شود.
قریشی گفت: سازمان ملل باید نسبت به زیر پا گذاشته شدن حقوق مسلمانان کشمیری واکنش نشان دهد و اجازه ندهد که هند به آنها ظلم کند.
وزیر خارجه پاکستان تاکید کرد: اسلام آباد در تمام صحنه ها و عرصه های بین المللی تلاش خود برای حمایت از مسلمانان کشمیری را ادامه خواهد داد و اجازه نمی دهد که حقوق مردم مسلمان این منطقه نادیده گرفته شود.
گفتنی است هند از ۱۵ ماه قبل با هدف تسلط کامل بر کشمیر خودمختاری این منطقه را یک طرفه لغو کرد ولی این تصمیم هند با واکنش شدید مسلمانان کشمیری مواجه شد و حتی برخی سیاستمداران این منطقه که در گذشته از دهلی نو حمایت می کردند در اعتراض به این تصمیم زندانی شدند.