کد خبر : 106742
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۵:۳۸

وزیر خارجه پاکستان: میزبان اجلاس مهم سازمان همکاری اسلامی خواهیم بود و موضوع افغانستان را مطرح خواهیم کرد

وزیر خارجه پاکستان: میزبان اجلاس مهم سازمان همکاری اسلامی خواهیم بود و موضوع افغانستان را مطرح خواهیم کرد

وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: اسلام آباد به زودی میزبان نشست بسیار مهم سازمان همکاری اسلامی خواهد بود.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: ما به زودی میزبان اجلاس مهم سازمان همکاری اسلامی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: قرار است این نشست در تاریخ ۱۹ دسامبر در اسلام آباد برگزار شود و ما توجه جهانیان را به موضوع افغانستان جلب خواهیم کرد.

قریشی افزود: اگر به موضوع افغانستان به اندازه کافی توجه نشود و کشورهای جهان بخواهند رفتار خود را در قبال افغانستان ادامه دهند به زودی شاهد مشکلات بزرگی خواهیم بود که گریبان گیر مردم این کشور می شود.

وزیر خارجه پاکستان هشدار داده و گفت: نیمی از جمعیت افغانستان نیاز به امداد رسانی فوری دارند و کشورهای جهان باید دارایی های دولت کابل را به افغانستان بازگردانند.

معاون حزب تحریک انصاف افزود: نزدیک به ۳ میلیون کودک افغانستان با سوتغذیه مواجه هستند و اینکه سازمان همکاری اسلامی بعد از ۴۱ سال در حال برگزاری چنین نشستی با موضوع افغانستان را خوشایند قلمداد می کنیم.

قریشی گفت: ما از نمایندگان آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس، ژاپن، کانادا و استرالیا برای شرکت در این نشست دعوت خواهیم کرد.

گفتنی است از زمان روی کار آمدن دولت طالبان در افغانستان، پاکستان تلاش زیادی داشته تا کشورهای منطقه را در به رسمیت شناختن دولت طالبان با هم همراه کند.

انتهای پیام/.