کد خبر : 106474
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲

وزیر خارجه پاکستان: عجله ای برای به رسمیت شناختن طالبان نداریم

وزیر خارجه پاکستان: عجله ای برای به رسمیت شناختن طالبان نداریم

وزیر خارجه پاکستان درخصوص اتفاقات تازه کشور افغانستان اعلام کرد: پاکستان عجله ای برای به رسمیت  شناختن طالبان ندارد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: طالبان باید این حقیقت را بداند که اگر می خواهد وجه ای در سطح جهانی داشته باشد باید به قوانین بین المللی احترام بگذارد.

وی تصریح کرد: تمام کشورهای جهان در این فکر هستند که حکومت طالبان را به رسمیت بشناسند یا نه و این زمان مهمی است که به اتفاقات افغانستان نگاه ویژه ای شود.

قریشی اظهار داشت: پاکستان عجله ای ندارد که طالبان را به رسمیت بشناسد و به حساسیت های موجود در منطقه دامن بزند.

معاون حزب تحریک انصاف تاکید کرد: ما به دنبال امنیت در منطقه هستیم و به طالبان نیز این پیشنهاد را داده ایم که در حکومت خود اقشار مختلف را دخیل کند.

وی گفت از برخورد اولیه طالبان این مهم فهمیده می شود که آنها هم مایل هستند تمام اقشار و اقوام افغانستان در دولت این کشور نقش داشته باشند.

قریشی خواستار لغو بلوکه پول های متعلق به افغانستان شد و گفت: از یک سو افغانستان را کشوری محروم می دانند و از سوی دیگر تلاش می کنند که تحریم ها علیه این کشور  تشدید شود این یک تناقض بزرگ است که باید حل شود.

گفتنی است اخیرا بانک مرکزی آمریکا ۹ میلیارد دلار از پولهای متعلق به افغانستان را بلوکه کرد و وام هایی که قرار بود به کابل پرداخت شود نیز متوقف شد.

انتهای پیام/.