کد خبر : 90683
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۰۳

وزیر حقوق بشر پاکستان: رفتار غیر انسانی فرانسه علیه مسلمانان تکرار نازیسم است

وزیر حقوق بشر پاکستان: رفتار غیر انسانی فرانسه علیه مسلمانان تکرار نازیسم است

شیرین مزاری ضمن اعتراض به تصمیم جدید دولت مکرون علیه مسلمانان اعلام کرد: رفتار فرانسه با مسلمانان مانند رفتار آلمان با یهودی ها است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ تصمیم جدید مکرون در مورد مسلمانان کشور فرانسه مبنی بر تعلق گرفتن یک کد خاص به فرزندان مسلمان و نظارت سفت و سخت برای حضور آنان در مدارس عادی و جلوگیری از تدریس به آنها در منازل و اماکن خصوصی موج تازه ای از اعتراضات را در پی داشته است.
«شیرین مزاری» وزیر حقوق بشر پاکستان ضمن واکنش به این اقدام دولت مکرون اعلام کرد: فرانسه برای اعمال فشار بر مسلمانان رفتار غیر انسانی را دنبال می کند.
وی تصریح کرد: این اتفاق دقیقا مشابه سیاستی است که آلمان علیه یهودی ها در پیش گرفت و متاسفانه ما شاهد این هستیم که روز به روز فشار بر مسلمانان فرانسه افزایش پیدا می کند.
وزیر حقوق بشر پاکستان گفت: آلمانی های نازی هم یهودی ها را مجبور کرده بودند برای اینکه در اجتماع شناخته شوند روی لباس های خود ستاره های زرد رنگ نصب کنند.
گفتنی است تصمیم جدید دولت فرانسه برای اعمال فشار و نظارت شدید بر مسلمانان این کشور با موجی از خشم و اعتراض در سراسر جهان مواجه شده است.