کد خبر : 94292
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۶:۲۸

وزارت دفاع پاکستان از ساخت نسل سوم جنگنده های جی اف ۱۷- تندر خبر داد

وزارت دفاع پاکستان از ساخت نسل سوم جنگنده های جی اف ۱۷- تندر خبر داد

وزارت دفاع پاکستان اعلام کرد: با تلاش متخصصان داخلی و همکاری چین نسل سوم جنگنده های جی اف۱۷- تندر که قابلیت های بسیاری دارد به تولید انبوه رسیده است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ پاکستان نسل سوم جنگنده های جی اف۱۷-تندر را به تولید انبوه رساند.
بنا بر اعلام وزارت دفاع پاکستان نسل سوم جنگنده های جی اف ۱۷-تندر که قابلیت های فراوانی دارد به همت متخصصین داخلی و با کمک چین آماده شده است.
این جنگنده ها که قیمت تمام شده بسیار کمتری نسبت به جنگنده ها رافال فرانسوی که در اختیار هند است دارد می تواند با جنگنده های تولید شده دیگر کشورها رقابت کند.
وزارت دفاع پاکستان مدعی شد: این جنگنده ها به مراتب از جنگنده های رافال فرانسوی بهتر هستند و به جدیدترین مدل های رادار مجهز هستند.
پاکستان از سال ۲۰۰۹ تاکنون موفق به ساخت بیش از ۱۰۰ فروند جنگنده جی اف ۱۷-تندر شده است که متعلق به نسل های گذشته یعنی نسل اول و دوم است.
رونمایی از نسل سوم این جنگنده همزمان با افزایش تنش میان هند و پاکستان و خرید جنگنده های فرانسوی توسط کشور هند صورت می گیرد.
«نارندرا مودی» نخست وزیر هند پس از آنکه دو جنگنده خود را در سال ۲۰۱۸ و پس ازحمله به پاکستان از دست داد اعلام کرد: اگر جنگنده های رافال فرانسوی را در اختیار داشتیم نتیجه جنگ به گونه ای دیگر رقم می خورد.