کد خبر : 108019
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۴:۴۲

ورود جنجال برانگیز رئیس جمهور پاکستان به ماجرای تعیین زمان انتخابات

ورود جنجال برانگیز رئیس جمهور پاکستان به ماجرای تعیین زمان انتخابات

رئیس جمهور پاکستان در اقدامی جنجال برانگیز روز ۹ آوریل را زمان برگزاری انتخابات پارلمان های پنجاب و خیبرپختونخوا اعلام کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ اعلام زمان انتخابات از سوی رئیس جمهور پاکستان با اعتراضات بسیاری از سوی مسئولین دولتی و نمایندگان پارلمان پاکستان مواجه شد.

«عارف علوی» رئیس جمهور پاکستان که از زمان حکومت عمران خان بر مسند قدرت باقی مانده است، با اشاره به اتلاف وقت از سوی کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان شخصا زمان انتخابات را مشخص کرد.

وی با اشاره به قانون اساسی پاکستان اعلام کرد: رئیس جمهور اختیار تعیین زمان برگزاری انتخابات را در مواقع خاص دارد و ۹ آوریل به عنوان روز برگزاری انتخابات کشور اعلام می شود.

عارف علوی افزود: طبق قانون حداکثر ۹۰ روز پس از انحلال پارلمان های ایالتی باید انتخابات میان دوره برگزار شود و ما نباید خلاف قانون عمل کنیم.

این در حالی است که کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان که متهم به داشتن ارتباط خوب با دولت فعلی است از تعیین زمان انتخابات طفره می رفت.

مسئولین این کمسییون حتی حاضر به شرکت در جلسه ای که از سوی رئیس جمهور پاکستان برگزار شده بود نشدند.

گفتنی است پس از اعلام تاریخ انتخابات از سوی عارف علوی، برخی نمایندگان حامی دولت و وزرای پاکستان ضمن اعتراض به رئیس جمهور پاکستان اقدام او را خلاف قانون دانستند.

انتهای پیام/.