کد خبر : 94173
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۷:۰۱

واکنش عمران خان به کشته شدن ۷ نظامی پاکستانی در ایالت بلوچستان

واکنش عمران خان به کشته شدن ۷ نظامی پاکستانی در ایالت بلوچستان

نخست وزیر پاکستان ضمن صدور پیام تسلیت پس از کشته شدن ۷ نظامی پاکستانی در ایالت بلوچستان گفت: این نظامیان توسط تروریست هایی که هند از آنها حمایت می کنند کشته شدند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در واکنش به حمله تروریستی در ایالت بلوچستان وکشته شدن ۷نظامی پاکستانی اعلام کرد: این خبر دردناک باعث ناراحتی تمام مردم کشور شد.
وی تصریح کرد: متاسفانه تروریست هایی که در بلوچستان اقدام به حملات تروریستی می کنند از حمایت هند برخوردار هستند و ما بارها این مساله را گوشزد کرده ایم.
عمران خان اضافه کرد: مردم پاکستان شانه به شانه نظامیان خود ایستاده اند و این حملات کوچک نمی تواند در عزم ملی مردم پاکستان خدشه ای ایجاد کند.
نخست وزیر پاکستان گفت: هند نقشه های فراوانی دارد که پاکستان را بازهم درگیر نزاع داخلی و جنگ های بزرگ کند ولی موفق نمی شود این کار را انجام دهد.
همچنین «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان نیز ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی اعلام کرد: این حملات تروریستی برای ضربه زدن به پروژه بزرگ کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان صورت می گیرد.
وزیر امور خارجه پاکستان افزود: نیروهای امنیتی پاکستان تلاش خود برای دستگیری عاملان این جنایت را آغاز کرده اند و به سرعت علیه تروریست هایی که دست خود را به خون فرزندان پاکستان آلوده کردند اقدام خواهند کرد.