کد خبر : 106941
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۵:۰۱

هشدار موسسه دیده بان جینوساینو نسبت به نسل کشی مسلمانان در کشمیر

هشدار موسسه دیده بان جینوساینو نسبت به نسل کشی مسلمانان در کشمیر

رئیس موسسه آلمانی دیده بان جینوساینو که پیش از نسل کشی رواندا را به درستی پیش بینی کرده بود نسبت به احتمال نسل کشی مسلمانان در کشمیر هشدار داد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «دکتر گری استینتن» رئیس موسسه آلمانی دیده بان جینوساینو نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی در کشمیر هشدار داد.

وی تصریح کرد: همانگونه که در راواندا مشخص بود نسل کشی بزرگی صورت می گیرد و ما هشدارهای لازم راداده بودیم اینک شرایط در هند به سمتی می رود که احتمال نسل کشی مسلمانان زیاد است.

دکتر استینتن که در جمع کشمیری های ساکن آمریکا سخنرانی می کرد گفت: نسل کشی مسلمانان در نقاط مختلفی از هند انجام شده و به طور مثال در گجرات هند و زمانی که «نارندرا مودی» نخست وزیر کنونی سروزیر بود یک نسل کشی بزرگ انجام گرفته است.

رئیس موسسه جینوساینو گفت: آن زمان مودی هیچ کاری برای جلوگیری از آن فاجعه بزرگ نکرد و حتی مستنداتی وجود دارد که او خود در این قتل عام دست داشته است.

وی افزود: اسلام هراسی چیزی است که در هند به آن دامن زده می شود و می تواند نتایج بسیار سنگین و مرگباری به دنبال داشته باشد.

این محقق برجسته اضافه کرد: از بین رفتن حق خود مختاری کشمیر توسط هند قدم اول برای تغییر بافت جمعیت کشمیر بوده است که توسط سران دهلی نو برداشته شد.

وی به قانون تبعیض مذهبی در اعطا و حذف تابعیت نیز اشاره کرده و گفت: هند قصد دارد مسلمانان را سلب تابعیت کند و تنها هدف این قانون عجیب ۲۰۰ میلیون مسلمان هندی هستند.

گفتنی است نزدیک به ۸۰۰ هزار نظامی هندی در کشمیر مستقر هستند و طی ۳ دهه اخیر نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر را کشته اند.

انتهای پیام/.