کد خبر : 95974
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۲۴

نگاه سیاستمداران آمریکایی و پاکستان به ارتباط دو کشور همزمان با آغاز به کار بایدن

نگاه سیاستمداران آمریکایی و پاکستان به ارتباط دو کشور همزمان با آغاز به کار بایدن

همزمان با روی کار آمدن بایدن سیاستمداران آمریکایی و پاکستانی ابراز امیدواری کردند روابط تیره دو کشور طی سال های اخیر بهبود پیدا کند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ آغاز به کار بایدن در آمریکا به عنوان رئیس جمهور این کشور امیدهایی برای بهبود روابط تیره اسلام آباد واشنگتن به وجود آورده است.
«لوئیس استین» که نامزد پیشنهادی بایدن برای تصدی پست مهم وزارت دفاع است در این خصوص گفت: اگر من به عنوان وزیر دفاع آمریکا انتخاب شوم تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا روابط با پاکستان بهتر شود.
وی افزود: از فعالیت پاکستان برای ایفای نقش در صلح افغانستان استقبال می کنیم و مانع فعالیت های مخرب در زمینه صلح خواهیم شد.
استین گفت: پاکستان علیه گروه های تروریستی نظیر لشکر طیبه و جیش محمد نیز اقدامات موثری داشته هر چند ما انتظار داریم این اقدامات بیشتر شوند.
این نظامی آمریکایی اضافه کرد: حذف کمک های مالی به بودجه دفاعی پاکستان از سوی آمریکا تاثیر بسیار مخربی در روابط دو کشور داشت و باعث کند شدن پیشرفت روند صلح افغانستان نیز شد.
از سوی دیگر «عمران خان» نخست وزیر پاکستان نیز انتخاب و آغاز به کار بایدن را به صورت رسمی تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد در دوران فعالیت او اوضاع و شرایط در منطقه بهتر شود.
«فواد چوهدری» وزیر علوم پاکستان با پیش بینی سیاست های آتی کشورش گفت: این احتمال وجود دارد که همزمان با روی کارآمدن بایدن روابط میان دو کشور بهبود چشمگیری پیدا کند.
وی از دولت جدید آمریکا خواست نسبت به نقض حقوق بشر توسط هند در کشمیر بی توجه نباشد و اقدام موثری برای اعمال فشار علیه هند بردارد.
در زمان حکومت ترامپ روابط میان آمریکا و پاکستان به سردی گرائیده بود هر چند در زمان حکومت اوباما نیز مشکلات زیادی میان دو کشور وجود داشت.