کد خبر : 94840
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۶:۳۳

نگاهی به وعده عملی نشده سازمان ملل به مسلمانان مظلوم کشمیر

نگاهی به وعده عملی نشده سازمان ملل به مسلمانان مظلوم کشمیر

این روزها و همزمان با افزایش فشار بر مردم مسلمان کشمیر اشغالی از سوی دولت هند فرا رسیدن سالروز وعده اجرایی نشده سازمان ملل قابل بررسی است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی؛ همزمان با شروع بحران و تنش میان هند و پاکستان بر سر منطقه کشمیر که اکثریت ساکنان آن مسلمان هستند سازمان ملل در ۵ ژانویه ۱۹۴۹ برای پایان دادن به نزاع دو کشور اعلام کرد: مردم کشمیر حق انتخاب سرنوشت خود را دارند و این حقی سلب نشدنی است.
در حالی که بیش از ۷۱ سال از وعده سازمان ملل به مسلمانان مظلوم کشمیری می گذرد این نهاد بین المللی هیچ اقدام خاصی برای عملی شدن این وعده نکرده است و همزمان با تشدید فشارهای هند بر مردم این منطقه وضعیت در حال بحرانی تر شدن است.
دهلی نو از سال گذشته خودمختاری کشمیر را نیز لغو کرده تا این منطقه را عملا به بخشی از خاک خود مبدل سازد.
با این حال هند از بیم اعتراضات فراگیر مردم کشمیر بیش از ۹۰۰ هزار نظامی خود را در این منطقه مستقر کرده تا مانع اعتراضات مردمی شود.
بی توجهی سازمان ملل به وضعیت بد مسلمانان در کشورهای مختلف جهان موضوع عجیب و تازه ای نیست با این حال گذشت ۷۱ سال از بی توجهی به مساله کشمیر سبب ریشه دار شدن این مساله شده و حتی خانواده های بسیاری هستند که در طول دوران زندگی خود موفق به ملاقات با عزیزانشان نشده اند زیرا عده ای از یک خانواده در کشمیر آزاد زندگی می کنند و عده ای دیگر در بخش تحت کنترل هند.
این در حالی است که کشتار فجیع مسلمانان کشمیری توسط نظامیان هندی ادامه دارد و طی سه دهه اخیر بیش از ۱۰۰ هزار کشمیری توسط نظامیان هندی کشته شده اند و ۱۰ هزار نفر دیگر نیز مفقود الاثر هستند.