کد خبر : 101897
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۶:۲۳

نارضایتی وزیر حقوق بشر پاکستان از برخورد غیر انسانی انگلیس با اتباع پاکستانی

نارضایتی وزیر حقوق بشر پاکستان از برخورد غیر انسانی انگلیس با اتباع پاکستانی

وزیر حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: برخورد زشت دولت انگلیس با اتباع پاکستانی شرمناک است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «شیرین مزاری» وزیر حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: قرار گرفتن اسم پاکستان در لیست کشورهای پر خطر از نظر میزان شیوع کرونا باعث رفتارهای زشتی توسط مسئولین این کشور شده است.
وی تصریح کرد: مسافران پاکستانی از سوی دولت انگلیس در قرنطینه قرار می گیرند و مجبور به پرداخت مبلغ سنگین ۱۷۵۰ پوند هستند.
مزاری گفت: با این حال رفتاری که مسئولین انگلیسی با اتباع پاکستانی می کنند دور از شان آنهاست و رفتاری کاملا غیر انسانی را با اتباع پاکستانی شاهد هستیم.
وزیر حقوق بشر پاکستان افزود: بدرفتاری با اتباع پاکستانی در حالی انجام می شود که اتباع هندی که کشورشان دومین منطقه پرخطر جهان تلقی می شود در لیست کشورهای قرمز قرار نگرفته اند.
مزاری در صفحه توئیتر خود ویدیویی از برخورد مسئولین انگلیسی با اتباع پاکستانی منتشر کرده و گفت: خانواده هایی که در قرنطینه قرار دارند حتی از وعده های غذایی روزانه هم محروم شده اند.
وزیر حقوق بشر پاکستان افزود: مسلمانانی که در قرنطینه هستند روزه می گیرند و دولت انگلیس حتی برای آنها سحری فراهم نمی کند.
دولت انگلیس که خود با بحران شدید کرونا مواجه است کشورهای پاکستان، فلیپین، بنگلادش و کنیا را در لیست قرمز خود قرار داده است.