کد خبر : 94408
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۵:۴۳

مهر قبولی ۶۵ درصدی مردم پاکستان بر عملکرد دولت عمران خان

مهر قبولی ۶۵ درصدی مردم پاکستان بر عملکرد دولت عمران خان

موسسه معتبر گالوپ ضمن یک نظر سنجی اعلام کرد: ۶۵ درصد از مردم پاکستان علی رغم مشکلات موجود از دولت عمران خان رضایت دارند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از جیو تی وی؛ موسسه معتبر گالوپ ضمن برگزاری یک نظر سنجی اعلام کرد: حزب تحریک انصاف موفق به کسب رضایت ۶۵ درصدی مردم پاکستان از عملکرد خود شده است.
طبق این نظر سنجی که از ۹ اکتوبر تا ۲ نوامبر سال جاری و با حضور بیش از هزار پاکستانی در نقاط مختلف این کشور برگزار شد ۲۵ درصد از مردم نسبت به عملکرد دولت رضایت لازم را ندارند و ۸ درصد نیز نظر خاصی ندارند.
این موسسه اعلام کرد: ۲ درصد از افرادی که برای نظر سنجی انتخاب شده بودند نیز حاضر نشدند به سوالات پاسخ دهند.
همچنین این نظر سنجی نشان می دهد در بین کشورهای پاکستان، افغانستان و هند مردم پاکستان با ۶۵ درصد نظر موافق نسبت به دولت کشورشان بیشترین رضایت مندی را دارند و پس از آن مردم هند با ۶۴درصد و مردم افغانستان با ۴۸ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.
این نظر سنجی همچنین مشخص می کند که مردم کشور قرقیزستان با ۸۵ درصد رضایت مندی نسبت به شرایط موجود در کشورشان بیشترین سطح رضایت را بین کشورهای منطقه دارند.
مبارزه با فساد مالی و بهبود وضعیت اقتصادی مردم جزو وعده های انتخاباتی عمران خان بود ولی شیوع بیماری کرونا مانع تحقق وضعیت اقتصادی مطلوب در پاکستان شد با این حال دولت در نظر سنجی های مختلف توانسته نمره قبولی را از مردم دریافت کند.