کد خبر : 94838
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۶:۳۱

ملاقات زلمی خلیل زاد با فرمانده ستاد ارتش پاکستان

ملاقات زلمی خلیل زاد با فرمانده ستاد ارتش پاکستان

نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان ضمن ملاقات با فرمانده ستاد ارتش پاکستان در مورد آخرین تحولات در گفتگوهای صلح افغانستان با او رایزنی کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ «زلمی خلیلزاد» نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان ضمن سفر به اسلام آباد بازهم با «ژنرال قمر جاوید باجوا» فرمانده ستاد ارتش پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
گزارش ها حاکی است خلیلزاد در این ملاقات آخرین تحولات صورت گرفته در جریان مذاکرات صلح افغانستان را مطرح کرده و در مورد آنها با باجوا به تبادل نظر پرداخته است.
خلیلزاد ضمن تمجید از نقش پاکستان در جریان مذاکرات صلح خواستار حضور فعال تر اسلام آباد برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات شد.
باجوا نیز تاکید کرد: ما در خصوص افغانستان تنها مذاکرات را راه حل مساله می دانیم و حاضر نیستیم برای ادامه تنش و جنگ در افغانستان با کشوری همکاری کنیم.
فرمانده ستاد ارتش پاکستان افزود: موضع اسلام آباد در خصوص این مشکل کاملا واضح است و ما تلاش داریم مساله را از طریق گفتگو میان طرفین نزاع در افغانستان حل و فصل کنیم.
گفتنی است این تصمیم از زمان روی کار آمدن عمران خان در پاکستان به صورت جدی پیگیری شده است و دولت اسلام آباد فشارهای اعمال شده به دلیل عدم همکاری با واشنگتن برای حضور نظامی در افغانستان از طریق خاک پاکستان را نیز پذیرفته است.