کد خبر : 107286
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۶:۰۵

مراد سعید: مخالفت عمران خان با ساخت پایگاه نظامی آمریکایی عامل حذف او بود

مراد سعید: مخالفت عمران خان با ساخت پایگاه نظامی آمریکایی عامل حذف او بود

عضو ارشد حزب تحریک انصاف ضمن تاکید به وجود دخالت خارجی در ساقط شدن دولت عمران خان خواستار اقدامی جدی علیه آن شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «مراد سعید» وزیر سابق دولت پاکستان و عضو ارشد حزب تحریک انصاف اعلام کرد: نامه ای که به وزارت خارجه پاکستان رسید آشکارا حاکی از وجود دخالت خارجی در حذف دولت عمران خان بود.

وی تصریح کرد: علیه تمام افرادی که در به نتیجه رسیدن محتوای خطرناک این نامه فعالیت داشتند باید اقدام قضایی موثر صورت بگیرد.

مراد سعید گفت: عمران خان به صراحت به آمریکایی ها پاسخ منفی داد و حاضر نشد به آنها یک پایگاه نظامی جدید در خاک پاکستان دهد، همین موضوع سبب حذف او از قدرت شد.

وزیر دولت پیشین پاکستان اضافه کرد: برای شورای امنیت ملی پاکستان روشن شده بود که وجود دخالت خارجی کاملا آشکار است پس باید علیه عاملان آن اقدام قضایی صورت بگیرد.

عضو ارشد حزب تحریک انصاف شخص «شهباز شریف» نخست وزیر کنونی پاکستان را به عنوان یکی از اصلی ترین عاملان این توطئه معرفی کرده و گفت: او کسی است که می گفت بدون کمک های آمریکا هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم.

وی افزود: دولت فعلی پاکستان کاملا تحمیل شده است و همه مردم پاکستان نیز آگاه شده اند که آنها با دخالت مستقیم کشورهای خارجی حکومت را به دست گرفته اند.

مراد سعید به حملات پهپادهای آمریکایی نیز اشاره کرده و گفت: در زمان حکومت حزب تحریک انصاف حتی یک حمله پهپادی به پاکستان انجام نشد در حالی که در زمان حکومت حزب نواز و حزب مردم صدها حمله صورت گرفته بود.

انتهای پیام/.