کد خبر : 96314
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۶:۱۲

ماجرای پیچیده انفجار مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در خاک هند

ماجرای پیچیده انفجار مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در خاک هند

انفجاری که همزمان با ۲۹ اُمین سالروز برقراری روابط دیپلماتیک میان هند و رژیم صهیونیستی مقابل سفارت اسرائیل صورت گرفت ابعاد پیچیده ای به خود گرفته است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از جیو تی وی؛ همزمان با فرا رسیدن ۲۹ اُمین سالروز برقراری ارتباط دیپلماتیک میان هند و رژیم صهیونیستی انفجار مهیبی در نزدیک ساختمان سفارت اسرائیل در دهلی نو صورت گرفت.
مسئولین هندی در نخستین واکنش به این انفجار آن را یک اقدام تروریستی دانسته و اعلام کردند تحقیقات برای مشخص شدن عاملان این حادثه تروریستی در حال انجام است.
در حالیکه هنوز آمار دقیق از قربانیان یا مجروحان این حادثه اعلام نشده است طبق گفته مسئولین آتش نشانی حداقل ۳ خودرو در این انفجار به شدت آسیب دیده اند.
ماجرا از آنجا ریشه های پیچیده ای به خود می گیرد که مسئولین پاکستانی مدتی است اعلام می کنند: هند قصد صحنه سازی یک عملیات تروریستی و سپس متهم کردن پاکستان را دارد.
این احتمال وجود دارد که طی روزهای آتی مسئولین هند پاکستان و گروه های موجود در این کشور را عامل این حمله بدانند.
این فرضیه زمانی قدرت پیدا می کند که بدانیم پاکستان حاضر به برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی نیز نشده است و اسرائیل به همراه هند جزو دشمنان رسمی اسلام آباد به حساب می آیند.
پیش از این نیز همزمان با برگزاری انتخابات در هند یک حمله در منطقه کشمیر انجام شده و ۴۴ نظامی هندی در آن کشته شدند. هند پاکستان را مقصر این حمله دانسته و یک تقابل نظامی ۴۸ ساعته میان دو کشور رخ داد.
مدتی بعد فاش شد که برخی مسئولین هند از قبل در جریان این حمله قرار گرفته بودند و همین افشاگری جنجال های زیادی به راه انداخت.