کد خبر : 107035
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۵:۴۳

ماجرای عجیب تصویر سردار سلیمانی در کشمیر / از بی احترامی توسط نظامیان هند تا مجبور شدن آنها به عذر خواهی

ماجرای عجیب تصویر سردار سلیمانی در کشمیر / از بی احترامی توسط نظامیان هند تا مجبور شدن آنها به عذر خواهی

مردم ولایتمدار کشمیر در اقدامی انقلابی نظامیان هندی که به تصویر رهبر معظم انقلاب و سردار سلیمانی اهانت کرده بودند را وادار به عذر خواهی کردند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی؛ نظامیان هندی که در جریان عملیات تفتیش خانه به خانه در کشمیر تصاویر رهبر معظم انقلاب و سردار سلیمانی را آتش زده بودند با واکنش جدی مردم روبرو شدند.

گزارش ها حاکی است روز گذشته نظامیان هندی در جریان عملیات های غیر انسانی خود در منطقه ماگام وارد منازل مردم شده و تصاویر رهبر معظم انقلاب و سردار سلیمانی را که بر دیوارها نصب بود به آتش کشیدند.

این اقدام نظامیان هندی با واکنش گسترده مردم روبرو شد و صدها کشمیری با برگزاری تظاهرات گسترده و به دست گرفتن تصاویری از سردار سلیمانی نظامیان هندی را وادار به عذر خواهی کردند.

در فیلم منتشر شده از سوی کاربران کشمیری افسر ارشد هندی در منطقه مجبور می شود برای دلجویی از مردم تصویر رهبر و سردار سلیمانی را لحظاتی روی دست خود بگیرد.

در این لحظه مردم کشمیر با فریادهای الله اکبر و لبیک یا خامنه ای ولایتمدار بودن خود را فریاد می زنند.

گفتنی است نظامیان هندی از سال ها قبل عملیات تفتیش منازل مردم کشمیر را شروع کرده اند و طی این عملیات ها صدها جوان را بدون برگزاری هیچ دادگاهی به ضرب گلوله به قتل رسانده اند.

از آنجا که در کشمیر قوانین ویژه ای برای حمایت از نظامیان هندی توسط دولت دهلی نو تصویر شده است نظامیان این کشور هیچ گاه برای کشتار مردم کشمیر دادگاهی نشده اند.

هند نزدیک به ۸۰۰ هزار نظامی را در کشمیر مستقر کرده تا این منطقه را که از نگاه سازمان ملل تعیین تکلیف نشده به حساب می آید به بخشی از خاک خود تبدیل کند.

مقاومت مردمی در کشمیر از ۷۴ سال پیش شروع شده و هنوز هم ادامه دارد. مردم کشمیر خواهان داشئن حق آزادی انتخاب هستند.

انتهای پیام/.