کد خبر : 107417
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۸:۱۰

فاروق عبدالله: وضعیت کشمیر به بحرانی ترین شکل ممکن رسیده است

فاروق عبدالله: وضعیت کشمیر به بحرانی ترین شکل ممکن رسیده است

سیاستمدار برجسته کشمیری با انتقاد از عملکرد دولت هند در کشمیر اعلام کرد: مردم کشمیر با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم می کنند که در طول تاریخ وجود نداشته است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از کشمیر مدیا سرویس؛ «فاروق عبدالله» سیاستمدار برجسته کشمیری وضعیت این منطقه را به شدت بحرانی توصیف کرد.
وی گفت: پس از لغو خودمختاری کشمیر در سال ۲۰۱۹ اوضاع در این منطقه به شدت وخیم شده است و بحران کنونی در طول تاریخ بی سابقه است.
فاروق عبداللله اضافه کرد: مردم کشمیر حق دارند برای آینده و سرنوشت خود تصمیم بگیرند ولی هند در حال اعمال فشار و تحمیل خواسته های خود به مردم کشمیر است.
وی گفت: مردم کشمیر برای محترم شمرده شدن حقوق خود باید مقاومت را ادامه داده و زیر بار فشار و سنتمی که تحمیل می شود نروند.
این سیاستمدار برجسته گفت: هند در حال تقسیم مردم کشمیر به مذاهب مختلف، قومیت ها و نژادهای مختلف است که باعث می شود یکپارچگی جمعیت از بین برود.
گفتنی است پیش از لغو خودمختاری کشمیر توسط هند در سال ۲۰۱۹ جمعیت کشمیر بافت اصلی و اصیل خود را حفظ می کرد ولی طی سال های اخیر هند تلاش زیادی برای به اقلیت کشاندن مسلمانان کشمیری داشته است.
نزدیک به ۸۰۰ هزار نظامی هندی در کشمیر مستقر هستند و طی ۳ دهه اخیر حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم منطقه را کشته و باعث و مفقودالاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده اند.
انتهای پیام/.