کد خبر : 95234
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۷:۱۲

عمران خان: هیچ گاه خانواده شهدای هزاره را تهدید نکردم؛ روی صحبت من با احزاب اپوزیسیون بود

عمران خان: هیچ گاه خانواده شهدای هزاره را تهدید نکردم؛ روی صحبت من با احزاب اپوزیسیون بود

نخست وزیر پاکستان در مورد جنجال های رسانه ای روزهای اخیر اعلام کرد: هرگز خانواده شهدای هزاره را تهدید نکردم.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در مورد جنجال های رسانه اخیر در پاکستان گفت: سخنان من به گونه ای تغییر داده شد که خشم خانواده های داغدار را برانگیخت در حالی که من هرگز آنها را تهدید نکردم.
وی تصریح کرد: روی سخن من با احزاب اپوزیسیون بود که خانواده شهدا را بهانه کرده و نخست وزیر کشور را تهدید می کنند.
عمران خان گفت: رسانه ها بدون توجه به مرجع اصلی سخنان من به گونه ای وانمود کردند که من در حال تهدید خانواده های شهدا هستم و از آنها می خواهم هر چه سریع تر پیکر عزیزانشان را دفن کنند.
نخست وزیر پاکستان افزود: ما برای مجازات عاملین این جنایت مصمم هستیم و در ملاقات با خانواده شهدا نیز به این موضوع تاکید کردم که عاملان این جنایت غیر انسانی به شدت مجازات خواهند شد.
عمران خان گفت: خانواده شهدای این حادثه تروریست مورد دلجویی قرار می گیرند و دولت به هر کدام از آنها ۵ میلیون روپیه (حدود ۸۰۰ میلیون تومان) خواهد داد.
رهبر حزب تحریک انصاف افزود: تحقیقات اولیه نشان می دهد که هند تلاش کرده است از طریق این حمله تروریستی بین مسلمانان پاکستانی اختلاف ایجاد کند و بین ۳۳ تا ۴۰ تروریست در این واقعه نقش داشته اند.
عمران خان اضافه کرد: با حمایت های هند برخی گروه های تروریستی با داعش هم پیمان شده اند تا در منطقه ایجاد نا امنی صورت بگیرد ما اطلاعاتی داریم که نشان می دهد هند از داعش حمایت می کند .