کد خبر : 89979
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۶:۰۶

عمران خان: مستندات تروریسم دولتی توسط هند را منتشر کرده ایم، جهان نباید سکوت کند

عمران خان: مستندات تروریسم دولتی توسط هند را منتشر کرده ایم، جهان نباید سکوت کند

نخست وزیر پاکستان طی توئیتی اعلام کرد: مستندات و مدارک گسترش تروریسم دولتی در پاکستان توسط هند را منتشر کرده ایم و مجامع جهانی باید واکنش منطقی در قبال آن داشته باشند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: مجامع مسئول جهانی نباید نسبت به انتشار مستندات تروریسم دولتی توسط هند سکوت کرده و بی تفاوت باشند.
عمران خان گفت: هند به صورت آشکار از گروه های تروریستی در پاکستان حمایت می کند و برای این گروه ها کمک های مالی فراهم می کند.
نخست وزیر پاکستان افزود: مستندات منتشر شده توسط دولت پاکستان اهمیت بسیار زیادی دارند و انتظار نداریم دولت های جهان در قبال آن سکوت اختیار کنند.
وی تاکید کرد: مجامع جهانی باید به هند فشار وارد کرده و دهلی نو را مجبور به عدم حمایت مالی از گروه های تروریستی و افراط گرا کنند.
عمران خان با اشاره به کنفرانس خبری مشترک وزیر خارجه پاکستان و سخنگوی ارتش این کشور که در آن جزئیاتی از حمایت هند از تروریست ها در پاکستان بیان شده بود، گفت: نیروهای امنیتی ما توانسته اند ضربات کاری و محکمی به این گروه های تروریستی بزنند.
گفتنی است اسلام آباد با انتشار اسنادی اعلام کرده بود: هند در حمایت تروریستی صورت گرفته در پاکستان به خصوص حمله به ساختمان کنسولگری چین در کراچی و ساختمان بورس این شهر نقش مهمی ایفا کرده است.