کد خبر : 107555
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۵:۴۵

عمران خان: رای کمیسیون نظارت بر انتخابات احمقانه است / به دادگاه مراجعه می کنیم

عمران خان: رای کمیسیون نظارت بر انتخابات احمقانه است / به دادگاه مراجعه می کنیم

نخست وزیر سابق پاکستان با اشاره به رای کمیسیون نظارت بر انتخابات کشور علیه حزب تحریک انصاف آن را احمقانه و غیر مستند دانست.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان که اخیرا توسط کمیسیون نظارت بر انتخابات کشور در پرونده منابع مالی خارجی غیر مجاز محکوم شده است این رای را احمقانه دانست.

وی تصریح کرد: ما علیه رای صادر شده به دستگاه قضایی کشور مراجعه می کنیم و امیدواریم که این رای باطل شود.

عمران خان گفت: دولت شهباز شریف، برای انتخاب فرمانده ارتش و سیاست هایی که در این باره قصد وضع آن را دارد وضعیت اقتصادی کشور را به بحران رسانده است.

نخست وزیر سابق پاکستان افزود: حزب نواز و حزب مردم نمی توانند ما را از میدان خارج کنند زیرا مردم پاکستان با ما هستند.

وی گفت: اگر آنها زمان انتخابات را اعلام کنند سپس ما برای مذاکره با آنها آماده خواهیم بود ولی دولت فعلی تنها هدفش این است که حکومت خود را به هر قیمتی پیش ببرد.

عمران خان اضافه کرد: ممنوع الخروج شدن برای من مسئله بزرگی نیست زیرا من اصلا قصد خارج شدن از کشور را ندارم و اموالم هم در خارج از کشور نیستند.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: متاسفانه کمیسیون نظارت بر انتخابات پاکستان در یک دسیسه دولتی نقش آفرینی میکند و مسئولین کمیسیون با دادن رشوه های سنگین این پست ها را از آن خود می کنند.

وی تاکید کرد: قانون عدم اجازه دریافت کمک مالی از شرکت های خارجی در سال ۲۰۱۷ تصویب شد و مبالغی که به دست ما رسیده در سال ۲۰۱۲ دریافت شده است.

انتهای پیام/