کد خبر : 107382
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۵۳

عمران خان دولت پاکستان را به تلاش برای برقراری ارتباط با اسرائیل متهم کرد

عمران خان دولت پاکستان را به تلاش برای برقراری ارتباط با اسرائیل متهم کرد

نخست وزیر سابق پاکستان اعلام کرد: دولت به صورت آهسته در تلاش است به عادی سازی روابط با اسرائیل بپردازد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان ضمن انتقاد تند از سفر یک هیات پاکستانی به اسرائیل گفت: برای نخستین بار یک هیات پاکستانی راهی اسرائیل شده است.

وی تصریح کرد: در بین اعضای این هیات یکی از کارمندان «P.T.V»  شبکه ملی پاکستان نیز حضور داشته است.

عمران خان دولت را به تلاش برای برقراری ارتباط با اسرائیل متهم کرده و گفت: دولت در مسیر به رسمیت شناختن اسرائیل حرکت می کند.

وی با اشاره به سرکوب های دولتی صورت گرفته در جریان اعتراضات اخیر حزبش گفت: من یک تصویر مقابل چشمانم است ولی این حقیقت را می گویم که نه «رانا ثناءالله» وزیر کشور پاکستان نجات خواهد یافت نه پلیسی که مردم را ظالمانه سرکوب کردند.

نخست وزیر سابق پاکستان افزود: اینک ما به سمت اسلام آباد حرکت خواهیم کرد و هیچ کس اجازه ندارد مانع ما شود زیرا دستگاه قضایی برای اعتراضات آرام ما مجوز صادر کرده است.

وی تاکید کرد: من هرگز برده بودن وغلامی برای آمریکا را نمی پذیرم ولی دولت شهباز شریف که از سوی کشورهای خارجی به پاکستان تحمیل شده است دقیقا در همین مسیر گام بر می دارد.

قرار است طی روزهای آتی بازهم اعتراضات عمران خان در اسلام آباد شروع شود و به همین منظور مانع چینی در اسلام آباد بازهم شروع شده است.

انتهای پیام/.