کد خبر : 107289
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۴:۲۱

عمران خان: دولت من را مانند دولت دکتر مصدق در ایران ساقط کردند

عمران خان: دولت من را مانند دولت دکتر مصدق در ایران ساقط کردند

نخست وزیر سابق پاکستان با مقایسه جالب نحوه ساقط شدن دولتش با دولت دکتر مصدق هر دو را تابع یک روش دانست.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: روش ساقط کردن دولت من و دولت دکتر مصدق در ایران به یک شکل بود.

وی تصریح کرد: آمریکایی های قصد داشتند مانع سفر من به روسیه شوند و می خواستند که ما با مسکو ارتباطی نداشته باشیم.

عمران خان افزود: همچنین کاخ سفید خواستار محدود نگه داشتن ارتباط ما با چین بود و در مورد افغانستان هم می خواست پایگاه های نظامی جدیدی به این کشور داده شود. ولی ما خواسته های آنها را نپذیرفتیم و همین سبب عزل من شد.

نخست وزیر سابق پاکستان افزود: من دشمن آمریکا نیستم ولی خواهان ارتباطی هستم که منافع مردم پاکستان در آن حفظ شود. آمریکایی ها ما را مانند یک دستمال استفاده می کنند.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: دولت من اولین دولتی بود که پس از ساقط شدنش مردم در خیابان ها شیرینی و شربت تقسیم نکردند بلکه به میدان آمده و دست به اعتراضات گسترده زدند.

وی تاکید کرد: به زودی یک اجتماع بسیار بزرگ در شهر اسلام آباد خواهیم داشت و علیه کسانی که غلامی آمریکا را به جان خریده اند تظاهرات برگزار خواهیم کرد.

عمران خان گفت: حکام فعلی کشور ۳ دهه است که در حال سرقت اموال مردم هستند و برای به دست آوردن حکومت هر کاری می کنند ولی ما فقط حاضریم که مقابل خدای متعال سر خم کنیم.

انتهای پیام/.