کد خبر : 106934
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۴:۱۸

عمران خان: انگلیس برای مهار کرونا از پاکستان الگو گرفت

عمران خان: انگلیس برای مهار کرونا از پاکستان الگو گرفت

نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: بوریس جانسون برای حل مساله کرونا در انگلیس از روشی که پاکستان آن را استفاده کرد الگو گرفت.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: اگر قصد حل مشکلات اقتصادی کشور را داشته باشیم باید با جدیت تمام سیستم دریافت مالیات را بهبود ببخشیم.

وی تصریح کرد: اگر به حجم صادرات کشور اضافه نکنیم مجبوریم برای دریافت وام به صندوق بین المللی پول مراجعه کنیم و سیاست های این صندوق را در کشور اعمال کنیم.

عمران خان گفت: روشی که ما برای مبارزه با کرونا در نظر گرفتیم به عنوان یک الگو مطرح شد و حتی دولت انگلیس نیز این الگو را در کشور اجرا کرد.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: ما در تلاش هستیم تا پاکستان را برای سرمایه گذاران و افرادی که قصد حضور در خاک ما را دارند امن کنیم و به آنها اطمینان دهیم که سرمایه گذاری پر سودی انجام می دهند.

وی پیشرفت صادرات کشور پاکستان در دوران حکومت تحریک انصاف را کاملا مثبت ارزیابی کرده و گفت: برای اولین بار در تاریخ پاکستان ما ۳۱ میلیارد دلار صادرات داشتیم.

عمران خان گفت: حتی در تکنولوژی های جدید هم پیشرفت قابل ملاحظه ای وجود داشته و ما موفق شدیم ۷۰ درصد صادرات کشور را اضافه کنیم.

این درحالی است که احزاب اپوزیسیون به سیاست های دولت عمران خان انتقاد شدیدی دارند و به خصوص اخذ وام از صندوق بین المللی پول را که موجب اعمال سیاست های این صندوق در پاکستان می شود به شدت مورد انتقاد قرار می دهند.

انتهای پیام/.