کد خبر : 95458
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۶:۳۷

عمران خان: اسناد برادشیت بازهم تخلفات مالی فراوان حکمرانان سابق پاکستان را اثبات می کند

عمران خان: اسناد برادشیت بازهم تخلفات مالی فراوان حکمرانان سابق پاکستان را اثبات می کند

نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: اسناد برادشیت تخلفات مالی حکمرانان سابق پاکستان را اثبات خواهد کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داو نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: اسناد برادشیت رسوایی بزرگی برای حکمرانان سابق پاکستان به بار می آورد و مشخص می کند که آنها به فساد مالی دچار شده اند.
عمران خان گفت: پیش از این اسناد پاناما لیکس دست بسیاری از سیاستمداران بزرگ کشور را رو کرده و مشخص کرده بود که آنها در پرونده های فساد مالی دخیل هستند.
وی تاکید کرد: من ۲۴ سال است علیه فساد مالی مبارزه می کنم و اینک نیز خطری جدی را پیش روی کشور می بینم و آن این است که همان افرادی که به فساد مالی گسترده دست زده اند بازهم قدرت را در پاکستان به دست بگیرند.
نخست وزیر پاکستان افزود: اعتراضات احزاب اپوزیسیون برای این است که از دولت امان نامه دریافت کنند و مورد پیگیری قضایی قرار نگیرند. آنها می دانند که دولت در تلاش است تا فساد مالی آنها را رسانه ای کند و آنها را به سزای اعمالشان برساند.
گفتنی است برادشت ال ال سی یک شرکت انگلیسی است که در زمان حکومت پرویزمشرف کمک کرد تا املاک غیر قانونی که در خارج از کشور( به خصوص اروپا) به نام اتباع پاکستانی است شناسایی شود.
املاک متعلق به خاندان نواز شریف یکی از اهداف اصلی کمپانی برادشیت و تحقیقات این کمپانی بود که توانست به جزئیات زیادی نیز دسترسی پیدا کند.
پیش از نواز شریف در پرونده موسوم به پاناما لیکس محکوم شده و به صورت مادام العمر از حضور در عرصه سیاسی منع شد.