کد خبر : 91123
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

عمران خان: ارتباط بسیار خوب و رو به پیشرفتی با ایران داریم

عمران خان: ارتباط بسیار خوب و رو به پیشرفتی با ایران داریم

نخست وزیر پاکستان در تشریح سیاست های خارجی کشورش اعلام کرد: ارتباط موثر و رو به پیشرفتی با ایران داریم.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان ضمن گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: هرگز حاضر نیستیم تا زمانی که ملت فلسطین به حقوق کامل خود برسند در رابطه با به رسمیت شناخت اسرائیل تحت فشارهای بین المللی قرار بگیریم.
وی تصریح کرد: موضع پاکستان در قبال رژیم صهیونیستی تغییر نکرده و ما این رژیم را به رسمیت نمیشناسیم و حاضر نیستیم روابط خود را با اسرائیل عادی کنیم.
عمران خان اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن تحریک انصاف تلاش برای گسترش روابط با همسایه ها ادامه داشته است و اینک ارتباط بسیار خوبی با ایران داریم و روابط ما با این کشور رو به پیشرفت است.
وی اضافه کرد: علی رغم فشارهایی که هند به دیگر کشورها آورد تا ارتباطشان با پاکستان کم شود با این حال روابط میان اسلام آباد و کشورهای ترکیه، امارات و عربستان نیز بسیار خوب است.
نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: در رابطه با صلح افغانستان مواضع ما مشخص است ما تنها از صلح در این کشور حمایت می کنیم و دیگر بخشی از جنگ و نبرد افغانستان نخواهیم بود.
رهبر حزب تحریک انصاف به اعتراضات احزاب اپوزیسیون نیز اشاره کرده و اظهار داشت: تا زمانی که خطر انتشار گسترده کرونا وجود داشته باشد احزاب اپوزیسیون اجازه برگزاری تظاهرات را نخواهند داشت.