کد خبر : 89774
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۶:۰۹

عمران خان: ارتباط با چین می تواند عامل حل مشکلات اقتصادی پاکستان باشد

عمران خان: ارتباط با چین می تواند عامل حل مشکلات اقتصادی پاکستان باشد

نخست وزیر پاکستان که با حضور در بلوچستان یک فاز دیگر از کریدور اقتصادی مشترک با چین را افتتاح می کرد به گسترش روابط با پکن تاکید کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: روابط بهتر با چین می تواند پیشرفت را برای کشور ما به ارمغان بیاورد.
وی تصریح کرد: این از بخت خوب ما بوده که همسایه ای مانند چین داریم و ایالت بلوچستان نیز مالک منطقه مهم و استراتژیک گوادر است.
عمران خان گفت: میزان ساخت و ساز و آبادانی در ایالت بلوچستان کمتر از دیگر نقاط پاکستان است و یکی از دلایل مهم را می توان این دانست که حکومت های گذشته به رای مردم و نمایندگان بلوچستان نیاز چندانی نداشتند.
نخست وزیر پاکستان افزود: متاسفانه سیاستمداران سابق پاکستان به جای توجه به مشکلات مردم به مسائل خود می پرداختند و مدت ها پاکستان شاهد حضور نخست وزیری بود که بیشتر از بلوچستان به لندن سفر می کرد.
رهبر حزب تحریک انصاف گفت: از رابطه با چین و شروع کریدور اقتصادی مشترک با این کشور می توانیم به پیشرفت بلوچستان دست پیدا کنیم و مسائل مهم این ایالت بزرگ را حل کنیم.
عمران خان اضافه کرد: من برای اخذ حمایت سیاسی یا جمع آوری رای به بلوچستان نیامده ام و مطمئن هستم که می توانیم مردم خود را از فقر و غرب نجات دهیم.
گفتنی است بلوچستان نقطه آغاز کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان موسوم به سی پیک است که محمل ۴۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری پکن در خاک اسلام آباد است.