کد خبر : 94532
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۵:۵۸

عمران خان ادعای حمایت پنهان ارتش از دولت را تکذیب کرد

عمران خان ادعای حمایت پنهان ارتش از دولت را تکذیب کرد

نخست وزیر پاکستان با تکذیب ادعای احزاب اپوزیسیون مبنی بر حمایت پنهان ارتش پاکستان از برنامه های دولت اعلام کرد: فشارهای اپوزیسیون برای عدم پیگیری پرونده های فساد مالی است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در واکنش به سخنان سران اپوزیسیون که دولت را به روابط پنهان و ناسالم با ارتش کرده بودند اعلام کرد: ما هیچ ارتباط خارج از چارچوبی با ارتش پاکستان داریم.
وی تصریح کرد: ما دولت پاکستان هستیم و ارتش نیز قوای نظامی کشور به حساب می آید ولی هرگز ارتباطی خارج از چارچوب های قانونی با ارتش نداشته ایم و برای پیروزی در انتخابات نیز به روش های غیر قانونی متوسل نشده ایم.
عمران خان افزود: سران احزاب اپوزیسیون برای فرار از پرونده های فساد اقتصادی که در آن متهم هستند تلاش می کنند شرایط کشور را ملتهب جلوه دهند ولی آنها موفق به این کار نخواهند شد.
وی گفت: اگر آنها برای ادعاهای خود اسنادی دارند باید انها را منتشر کنند و دست از اتهام زنی بی مبنا و بدون دلیل بردارند.
نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: احزاب اپوزیسیون حتی از بازی با جان مردم برای تحت فشار قرار دادن دولت ابایی نداشتند و از آمدن کرونا که باعث ضربه های اقتصادی به پاکستان شد کاملا خوشحال بودند.
گفتنی است احزاب اپوزیسیون پاکستان که در اجتماعات خیابانی مختلفی برگزار می کنند خواهان استعفای فوری نخست وزیر پاکستان هستند.