کد خبر : 94536
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۶:۰۱

صدور ویزای پاکستان الکترونیکی شد

صدور ویزای پاکستان الکترونیکی شد

دولت اسلام آباد صدور ویزا به صورت دستی و حضوری را به طور کامل حذف کرده و صدور ویزای الکترونیکی را آغاز کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از جیو تی وی؛ صدور ویزای پاکستان به صورت کامل الکترونیکی شد و افراد متقاضی دریافت ویزای پاکستان می توانند با مراجعه به وب سایت وزارت خارجه این کشور ویزای خود را دریافت کنند.
همزمان با الکترونیکی شدن ویزای پاکستان صدور ویزای دستی توسط سفارت خانه ها و کنسولگری های این کشور در نقاط مختلف جهان به صورت کامل متوقف شد.
پیش از این اعلام شده بود: الکترونیکی شدن ویزا برای کمک به اتباع افغانستانی و چینی است که برای دریافت ویزای پاکستان با مشکلاتی مواجه هستند و لابی هایی نیز برای سواستفاده از نیاز این افراد فعال شده اند.
علاوه بر این پاکستان از نصب گیت های هوشمند در تمام فرودگاه های خود خبر داد که باعث می شود مسافران برای دریافت کارت پروازشان نیازی به نشان دادن گذرنامه و بلیت نداشته باشند.
نصب این گیت ها از فرودگاه های کراچی، اسلام آباد و لاهور شروع شده است و به زودی در دیگر فرودگاه های پاکستان نیز انجام خواهد شد.
گفتنی است پاکستان به منظور تسهیل سفر گردشگران به خاک خود از دوسال پیش شرایط دریافت ویزا را به شکل مطلوبی آسان کرد و برای اتباع برخی از کشورها ویزای فرودگاه صادر می کند.
اتباع ایرانی که به قصد تجارت راهی پاکستان می شوند می توانند ویزای فرودگاهی دریافت کنند ولی برای دریافت ویزای گردشگری باید به وب سایت وزارت خارجه پاکستان مراجعه کرد.