کد خبر : 90482
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۵:۵۸

شورای مسلمانان هندی ساکن آمریکا نسبت به نسل کشی مسلمانان در هند هشدار داد

شورای مسلمانان هندی ساکن آمریکا نسبت به نسل کشی مسلمانان در هند هشدار داد

شورای مسلمانان هندی ساکن آمریکا ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به وضعیت ۲۰۰ میلیون مسلمان هندی خواستار نظارت مجامع جهانی شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از سایت رسمی اندین آمریکن مسلم کونسل؛ شورای مسلمانان هندی ساکن آمریکا نسبت به فاجعه نسل کشی مسلمانان در هند هشدار داد.
این شورا تاکید کرد ۲۰۰ میلیون مسلمان هندی وضعیت بسیار بدی دارند و مجامع جهانی باید وظیفه خود را در قبال حفظ و حراست از آنها به درستی انجام دهند.
شورای مسلمانان هندی ساکن آمریکا ضمن بررسی مراحل اعمال فشار بر مسلمانان هند خواستار اعمال تحریم از سوی نهادهای بین المللی بر دولت دهلی نو شده است.
این شورا هشدار داد در صورتی که به اخطارها توجه نشده و اقدامی برای حفاظت و حراست از مسلمانان هندی صورت نگیرد فاجعه بزرگی رخ خواهد داد.
مسئولین این شورا معتقدند در مناطقی مانند آسام و کشمیر تمام اقداماتی که از سوی هند صورت می گیرد در اصل گام پیش از یک نسل کشی تمام عیار است وممکن است مشکلات بسیاری را در پی داشته باشد.
مسلمانان هندی ساکن آمریکا معتقدند تخریب مسجد بابری و تبرئه عاملان این فاجعه نیز یکی از دیگر از نشانه های خطرناک بودن اوضاع برای مسلمانان هندی است.
گفتنی است طی ۱۸ ماه اخیر اتفاقات زیادی برای مسلمانان هندی رخ داده که می توان به لغو خودمختاری کشمیر، تصویب قانون تبعیض مذهبی در اعطای تابعیت و تبرئه عاملان تخریب مسجد بابری اشاره کرد.