کد خبر : 101167
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۶:۱۱

شورای احزاب اپوزیسیون پاکستان بازهم ضعیف تر شد

شورای احزاب اپوزیسیون پاکستان بازهم ضعیف تر شد

هم زمان با اوج گیری مشکلات حزب مردم با دیگر احزاب اپوزیسیون پاکستان حزب عوامی نیشنال پارتی رسما از این احزاب جدا شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ حزب عوامی نیشنال پارتی رسما جدایی خود را از دیگر احزاب اپوزیسیون اعلام کرد.
«امیر حیدری» نایب رئیس حزب عوامی نیشنال پارتی در یک مصاحبه خبری رسما از جدا شدن حزب از دیگر احزاب اپوزیسیون خبر داده و تاکید کرد: دیگر با سایر احزاب اپوزیسیون در یک شورای مشترک حضور نخواهیم داشت.
جدا شدن حزب عوامی نیشنال پارتی از شورای احزاب اپوزیسیون پاکستان در حالی رخ می دهد که اختلافات میان این شورا و حزب مردم نیز به اوج رسیده است.
حزب مردم که در انتخابات داخلی سنا بدون توجه به نظر دیگر احزاب عضو شورا نماینده مستقل خود را معرفی کرده بود اینک به همکاری پنهان با دولت اسلام آباد متهم شده است.
«عبدالغفور حیدری» دبیر حزب جمعیت علمای اسلام در این خصوص گفت: رفتار حزب مردم کاملا شک بر انگیز و به سود دولت پاکستان است.
وی افزود: اتحاد احزاب اپوزیسیون برای ساقط کردن دولت اسلام آباد بود ولی برخی از احزاب رفتاری داشتند که در قالب حرکت گروهی نمی گنجید.
مسئولین دولتی بی توجه به شکاف ایجاد شده در شورای احزاب اپوزیسیون اعلام کردند: شکست این حرکت از ابتدا مشخص بود و احزاب اپوزیسیون نمی توانستند مدت زیادی کنار هم بودن را تحمل کنند.