کد خبر : 94251
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۶:۰۵

سفیر پاکستان در ایران: کتاب حکایت ملک خداداد اثری ارزشمند برای معرفی زیبایی های پاکستان است

سفیر پاکستان در ایران: کتاب حکایت ملک خداداد اثری ارزشمند برای معرفی زیبایی های پاکستان است

رحیم حیات قریشی ضمن ملاقات با مسئولین پایگاه فرهنگی پاکستان ایرانی ترین همسایه از فعالیت های این گروه مردمی تقدیر کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی؛ «رحیم حیات قریشی» سفیر پاکستان در تهران ضمن ملاقات با مسئولین پایگاه فرهنگی پاکستان ایرانی ترین همسایه اعلام کرد: فعالیت های این گروه مردمی اهمیت زیادی برای گسترش ارتباط بین دو ملت ایران و پاکستان دارد.
وی تصریح کرد: مردم باید از ظرفیت های مشترک یکدیگر آگاه شوند تا خود بتوانند گره ها را از پیش رو برداشته و باعث تقویت روابط در تمامی زمینه ها شوند.
قریشی حکایت ملک خداداد را کتابی دانست که در آن به جنبه های مختلف کشور پاکستان پرداخته شده و زیبایی های این کشور مورد توجه قرار گرفته شده است.
سفیر پاکستان در ایران گفت: کسانی که کتاب حکایت ملک خداداد را مطالعه می کنند از آن به عنوان یک اثر فاخر و جامع نام می برند که به خوبی ظرفیت های پاکستان را بیان کرده است.
قریشی اضافه کرد: به تمام دوستان نزدیک خود این کتاب را هدیه می دهم و از آنها می خواهم با خواندن کتاب حکایت ملک خداداد دانسته های خود را نسبت به پاکستان افزایش دهند.
وی ابراز امیدواری کرد: تولیدات رسانه ای مشترک میان دو کشور تقویت شده و فیلم و سریال های ایرانی و پاکستانی در شبکه های رسمی دو کشور به نمایش درآید.
در پایان مسئولین پایگاه پاکستان ایرانی ترین همسایه کتابی را با امضا مولف به رحیم حیات قریشی هدیه دادند.
گفتنی است حکایت ملک خداداد اثری ۳۸۴ صفحه ای و تمام رنگی است که توسط پایگاه فرهنگی پاکستان ایرانی ترین همسایه منتشر شده و به معرفی ظرفیت های فراوان کشور پاکستان می پردازد.