کد خبر : 90500
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۶:۱۶

سفر کم هزینه عمران خان به افغانستان و مقایسه آن با سیاستمداران قبلی

سفر کم هزینه عمران خان به افغانستان و مقایسه آن با سیاستمداران قبلی

دولت عمران خان که پیش از این نیز با رسانه ای کردن مخارج سفر نخست وزیر پاکستان به کشورهای مختلف باعث تعجب محافل خبری شده بود جزئیات هزینه های سفر وی به کابل را منتشر کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان که به تازگی از سفر مهم خود به افغانستان بازگشته است اعلام کرد: در این سفر کم ترین مخارج ممکن به خزانه ملی تحمیل شده است.
دولت اسلام آباد با انتشار بیانه ای در این خصوص تصریح کرده است: آنچه در خزانه ملی وجود دارد به تمام مردم پاکستان تعلق دارد و ما خود را موظف به حفاظت از آن می دانیم.
بر اساس مستندات منتشر شده سفر عمران خان به افغانستان تنها ۱۱ هزار دلار هزینه در برداشته است و این مقدار شامل تمام هزینه های سفر، اقامت و تامین امنیت بوده است.
این درحالی است که سفر نواز شریف در سال ۲۰۱۵ به افغانستان ۵۸ هزار دلار هزینه در برداشته است.
همچنین راجا پرویز اشرف در سال ۲۰۱۲ به افغانستان سفر کرده بود که سفر وی در آن سال ۵۱ هزار دلار هزینه به خزانه ملی پاکستان تحمیل کرده است.
سفر آصف علی زرداری در سال ۲۰۰۹ نیز ۴۴ هزار دلار هزینه در برداشته است و مشخص می شود که در سفرهای انجام شده توسط مسئولین پاکستانی کمترین میزان مخارج مربوط به سفر عمران خان است.
نخست وزیر پاکستان در جریان سفر به آمریکا نیز از یک هواپیمای مسافربری استفاده کرد تا در هزینه های سرسام آور سفر صرفه جویی کند.