کد خبر : 94994
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۶:۳۲

سفر فوری و پنهانی نخست وزیر پاکستان برای ملاقات با خانواده های داغدار شیعه در بلوچستان

سفر فوری و پنهانی نخست وزیر پاکستان برای ملاقات با خانواده های داغدار شیعه در بلوچستان

یکی از اعضای کابینه دولت اسلام آباد اعلام کرد: عمران خان سفری بدون اعلام پیشین به شهر کویته خواهد داشت تا با خانواده های داغدار شیعه ملاقات کند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان سفری اعلام نشده به شهر کویته خواهد داشت که برای رعایت مسائل امنیتی جزئیات زمانی آن فاش نشده است.
یکی از اعضای ارشد کابینه اسلام آباد اعلام کرد: عمران خان برای ملاقات با خانواده شهدای حادثه تروریستی ایالت بلوچستان راهی این سفر خواهد شد.
طبق اعلام این منبع آگاه تنها برای رعایت مسائل امنیتی جزئیات زمانی سفر فاش نخواهد شد ولی عمران خان یک سفر فوری و محرمانه به کویته خواهد داشت تا با خانواده داغدیده ملاقات کند.
این در حالی است که پس از شهادت ۱۱ کارگر معدن در یک عملیات تروریستی خانواده های قربانیان حادثه تحصن کرده و علی رغم ملاقات با «شیخ رشد» وزیر کشور پاکستان و «ذوالفقار عباس بخاری» معاون ویژه عمران خان حاضر نشدند به تحصن خود پایان دهند.
قربانیان حادثه خواستار اقدام فوری دولت اسلام آباد علیه عاملان این جنایت هستند و اعلام کرده اند: تنها در صورتی که با شخص نخست وزیر ملاقات کرده و مسائل خود را با وی در میان بگذارند حاضر هستند به تحصن خود پایان دهند.
خانواده های قربانیان این حادثه تروریستی در حالی تحصن کرده اند که سرمای هوای در شهر کویته به کمتر از منفی ۵ درجه سانتیگراد رسیده است.