کد خبر : 106706
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۵:۳۹

سر وزیر سابق کشمیر خواستار مبارزه با اسلام هراسی در هند شد

سر وزیر سابق کشمیر خواستار مبارزه با اسلام هراسی در هند شد

سر وزیر سابق کشمیر اعلام کرد: حقوق مسلمانان در هند باید محترم شمرده شود و دولت وظیفه دارد از آنها مقابل افراط گرایان دفاع کند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از کشمیر مدیا سرویس؛ «فاروق عبدالله» سروزیر سابق کشمیر در اعتراض به وضعیت مسلمانان هندی اعلام کرد: اسلام هراسی هنوز هم در هند وضعیت جامعه را برای مسلمانان نا امن کرده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه مسلمانان بی دلیل مورد حمله هندوهای افراط گرا قرار می گیرند و مساجد آنها از بین می رود.

فاروق عبدالله گفت: دولت وظیفه دارد مانع کشتار مسلمانان بی دفاع و مظلوم شود. این وظیفه دولت هر کشوری است که از اتباع خود محافظت کند.

سروزیر سابق کشمیر اضافه کرد: متاسفانه این یک روال عادی شده که مسلمانان در هند مورد حمله قرار گرفته و ضرب و شتم شوند.

وی در مورد وضعیت فعلی کشمیر گفت: از زمانی که خودمختاری کشمیر لغو شده و هند سعی داشته آن را به بخشی از خاک خود تبدیل کند شرایط به شدت بدتر شده است.

رئیس کنفرانس ملی کشمیر افزود: در کشمیر رسانه ها آزاد نیستند و اگر قصد داشته باشند آزادانه بنویسند بلافاصله توقیف می شوند و مسئولین آن به زندان می روند.

فاروق عبدالله تاکید کرد: تنها راه حل دائمی مساله کشمیر این است که مسئولین هندی و پاکستان در مورد آن گفتگو داشته باشند و از طریق مذاکره مسائل خود را حل کنند.

گفتنی است کشمیر منطقه ای تعیین تکلیف نشده بین هند و پاکستان است که از ۳۰ سال سرکوب شدید مردم توسط نظامیان هندی در آن شروع شده است.

طی این مدت هندی ها نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر را در کشمیر کشته اند و باعث مفقودالاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده اند.

انتهای پیام/.