کد خبر : 95042
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۶:۵۳

سران اپوزیسیون پاکستان خود را به محل تحصن خانواده شهدای کویته رساندند

سران اپوزیسیون پاکستان خود را به محل تحصن خانواده شهدای کویته رساندند

مسئولین حزب نواز و حزب مردم ضمن حضور در شهر کویته با خانواده های داغدار که ششمین روز تحصن خود را سپری می کنند دیدار کردند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ «بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم و «مریم نواز» معاون حزب نواز به شهر کویته سفر کرده و در اجتماع خانواده های عزادار که در حمله تروریستی داعش عزیزانشان را از دست داده اند شرکت کردند.
تصاویری که از حضور مریم نواز و بلاول بوتو در این اجتماع منتشر شده نشان می دهد که آنها در حال طلب مغفرت برای شهدای حادثه هستند.
سران اپوزیسیون پاکستان به سخنرانی بین خانواده های داغدار نیز پرداخته واعلام کردند: ما تنها برای اینکه اعلام کنیم شریک غم و اندوه شما هستیم در این جا حاضر شده ایم.
مریم نواز طی سخنرانی خود عمران خان را به انتقاد گرفته و گفت: از سال ۱۹۹۹ تا کنون ۲ هزار نفر از مردم شهر کویته طی حوادث تروریستی جان خود را از دست داده اند و این اتفاقات خون رنگ باید به پایان برسد.
وی تصریح کرد: کسی که نمی تواند انصاف را در مورد خانواده شهدا اجرا کند چگونه در مورد اجرای عدالت در سراسر کشور سخن می گوید.
بلاول بوتو نیز گفت: در انتخاب و گزینش های اداری و دولتی در بلوچستان درحق قوم هزاره ظلم می شود واین غیر قابل تحمل است.
رئیس حزب مردم اجرای عملیات های تروریستی رانشانه ضعف و ناکامی دولت عمران خان دانست و خواستار اقدام جدی دستگاه های امنیتی شد.
این در حالی است که حملات ترویستی در زمان حکومت های حزب مردم و حزب نواز نیز بسیار بیشتر از زمان حال رخ می داد.