کد خبر : 94278
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۶:۱۵

سازمان بازرسی پاکستان وزیر خارجه سابق این کشور را به اتهام فساد مالی دستگیر کرد

سازمان بازرسی پاکستان وزیر خارجه سابق این کشور را به اتهام فساد مالی دستگیر کرد

وزیر خارجه سابق پاکستان که در دوران حکومت نواز شریف مدتی هم وزیر دفاع کشور بود به اتهام داشتن اموالی که مرجع تهیه آنها مشخص نیست دستگیر شد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از اکسپرس نیوز؛ مسئولین سازمان بازرسی پاکستان «خواجه آصف» وزیر سابق خارجه و دفاع پاکستان را دستگیر کردند.
گزارش ها حاکی است مسئولین سازمان بازرسی پاکستان به اسنادی دست یافته اند که نشان می دهد خواجه آصف دارایی هایی دارد که مرجع تامین آن مشخص نیست.
سازمان بازرسی پاکستان در این خصوص تاکید کرد: اموال خواجه آصف بیش از حقوق و دارایی های قانونی او است و به همین دلیل برای تحقیقات بیشتر بازداشت شده است.
گزارش های ابتدایی حاکی از آن است که خواجه آصف که اینک نماینده پارلمان پاکستان است نتوانسته مسئولین سازمان بازرسی این کشور را نسبت به سلامت اموال خود قانع کند.
«مریم اورنگزیب» سخنگوی حزب نواز نیز دستگیری خواجه آصف را تائید کرده و گفت: او را بیرون منزل «احسن اقبال» دبیر حزب دستگیر کرده و به مکانی برای بازجویی منتقل کردند.
از سوی دیگر دولت اسلام آباد اعلام کرد: ارتباطی به این دستگیری نداشته سازمان بازرسی پاکستان طبق اختیارات قانونی خود خواجه آصف را دستگیر کرده و از او تحقیقات به عمل خواهد آورد.
بسیاری از مسئولین حزب نواز از جمله شخص نواز شریف و افرادی مانند اسحاق دار، شاهد خاقان عباسی، شهباز شریف، مریم نواز، حمزه شهباز و… به فساد مالی متهم هستند و اتهامات برخی از آنها اثبات هم شده است.