کد خبر : 96189
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۵۶

رسانه آمریکایی: اعتراض کشاورزان هندی می تواند به تمام کشور سرایت کند

رسانه آمریکایی: اعتراض کشاورزان هندی می تواند به تمام کشور سرایت کند

همزمان با نزدیک شدن تحصن کشاورزان هندی به ۶۰ اُمین روز خود رسانه های غربی از احتمال تشدید تنش میان کشاورزان و دولت خبر دادند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ایسوسیتد پرس؛ ادامه پیدا کردن اعتراضات کشاورزان هندی علیه دولت این کشور کار را برای «نارندرا مودی» نخست وزیر هند سخت خواهد کرد.
این رسانه تصریح کرد: علاوه بر کشاورزان گروه های دیگری نظیر طرفداران جنبش خالستان (خالصتان) به هند معترض هستند و با متحد شدن معترضین اقدام علیه دولت هند می تواند به تمام کشور سرایت کند.
روز دوشنبه و پس از منتشر شدن تصاویری از به اهتزاز درآمدن پرچم ویژه سیک مذهبان رسانه های سراسر جهان واکنش های مختلفی نشان دادند.
از سوی دیگر تصویب قانون تبعیض مذهبی که به سلب تابعیت بسیاری از مسلمانان هندی منجر خواهد شد نیز اعتراضات وسیع و گسترده ای را در پی داشته است که پس از شیوع بیماری کرونا از سوی مسلمانان لغو شده بود ولی ممکن است این روزها اعتراضات مسلمانان نیز در سراسر کشور آغاز شود.
این در حالی است که به گفته بسیاری از تحلیل گران دولت هند می توانست مذاکرات خود با کشاورزان را به نتیجه رسانده و قوانین جدیدی که تصویب کرده و کشاورزان آن را علیه منافع خود می دانند لغو کند.
طی روزهای اخیر کشاورزان هندی که با تراکتور به سوی پایتخت حرکت کرده اند در شهرهای مختلف با نیروهای انتظامی و پلیس درگیر شده اند و طی این درگیری ها ده ها نفر مجروح شده اند.