کد خبر : 90687
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۰۵

دولت پاکستان: تجمعات احزاب معترض منجر به قرنطینه سراسری کشور خواهد شد

دولت پاکستان: تجمعات احزاب معترض منجر به قرنطینه سراسری کشور خواهد شد

دولت اسلام آباد ضمن هشدار نسبت به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا اعلام کرد: احزاب اپوزیسیون دست از لجاجت خود برای برگزاری اجتماعات بردارند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ دولت پاکستان اعلام کرد: اگر تعداد مبتلایان به بیماری کرونا افزایش پیدا کند مجبور به اقدامات جدید هستیم.
دولت تصریح کرد: احزاب اپوزیسیون که پیش از این مجوز برگزاری اجتماعات اعترض آمیز در شهرهای مختلف از جمله کراچی را پیدا کرده بودند در برگزاری اعتراض در شهر پیشاور باید تجدید نظر کنند.
در موضع رسمی دولت آمده است: خطر بیماری کرونا و انتشار گسترده آن در جریان اعتراضات احزاب اپوزیسیون وجود دارد و به همین دلیل برای این اجتماع مجوز صادر نشده است.
کابینه دولت اعلا کردند: اگر احزاب اپوزیسیون دست از لجاجت برندارند ما مجبوریم مجددا قرنطینه سراسری را در کشور اعمال کنیم.
همچنین دولت اظهار داشت: این لجاجت احزاب اپوزیسیون اقتصاد را برای مردم سخت می کند و زندگی های آنها را با خطرات جدی مواجه خواهد ساخت.
دولت محلی نیز در واکنش به تصمیم احزاب اپوزیسیون اعلام کرد: اگر احزاب اپوزیسیون حتی یک میلیون اجتماع اعتراض آمیز در شهرهای مختلف برگزار کنند دولت با آنها توافق نخواهد کرد و ما حاضر نیستیم به مفسیدن مالی واقتصادی امان بدهیم.
دولت ایالت خیبرپختونخوا تاکید کرد: این آخرین اخطار ما به احزاب اپوزیسیون است و اگر آنها بدون توجه به شرایط بحرانی کشور قصد داشته باشند کار خود را انجام دهند با برخورد سخت قانونی مواجه می شوند.