کد خبر : 107594
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۵:۱۴

دادگاه عالی سند دستور ادامه فعالیت شبکه تلویزیونی ای.آر.وای نیوز را صادر کرد

دادگاه عالی سند دستور ادامه فعالیت شبکه تلویزیونی ای.آر.وای نیوز را صادر کرد

به دنبال ابطال مجوز فعالیت و پخش شبکه تلویزیونی خبری ای.آر.وای نیوز توسط دولت اسلام آباد دستگاه قضایی حکم از سر گرفته شدن فعالیت این شبکه خبری را صادر کرد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ تلاش دولت شهباز شریف برای خاموش کردن صدای شبکه ای.آر.وای نیوز که حامی «عمران خان» رهبر حزب تحریک انصاف است بی نتیجه ماند.

طبق حکم دادگاه عالی سند دستور ابطال مجوز فعالیت شبکه ای.آر.وای نیوز تا اطلاع ثانوی بی اثر است و این شبکه می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

این دادگاه از طرفین شکایت خواسته برای دفاعیات بیشتر ۳ روز دیگر به دادگاه مراجعه کرده و پاسخگوی سوالات قضات باشند.

وکیل شبکه خبری ای.آر.وای نیوز در این خصوص گفت: تلاش برای تعطیل کردن شبکه خبری ما از سوی مخالفان سیاسی سال هاست شروع شده و در سال ۲۰۱۸ پیگیری این پرونده متوقف شده بود ولی با روی کار آمدن دولت جدید پیگیری ها بازهم شروع شده است.

وی تصریح کرد: با حکم دادگاه دولت موظف است پخش شبکه های خبری و سایر رسانه های ما را از سر بگیرد  اگر خلاف این تصمیم قدمی بردارد متهم به توهین به دستگاه قضایی خواهد شد که جرمی بسیار بزرگ است.

لغو مجوز فعالیت شبکه ای.آر.وای نیوز با دستور وزارت کشور پاکستان انجام شده بود ولی دستگاه قضایی این کشور حکم ابطال این رای را صادر کرد.

انتهای پیام/.