کد خبر : 95010
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۶:۴۵

حمله تروریست ها از داخل خاک افغانستان به مرزبانان پاکستانی و اعتراض وزارت خارجه اسلام آباد

حمله تروریست ها از داخل خاک افغانستان به مرزبانان پاکستانی و اعتراض وزارت خارجه اسلام آباد

به دنبال حمله تروریست به مرزبانان پاکستانی در نزدیکی منطقه مهمند یک نظامی پاکستانی جان خود را از دست داد.

به گزار ش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ حمله تروریست ها به مرزبانان پاکستانی که در نزدیکی مرز افغانستان مستقر شده بودند باعث کشته شدن یک مرزبان این کشور شد.
گزارش ها حاکی است تروریست ها از داخل خاک افغانستان به سوی چک پست های مرزی پاکستان شلیک کردند که در نتیجه یک مرزبان پاکستانی کشته شد.
ارتش پاکستان از تبادل آتش شدید با تروریست ها و فرار تروریست هایی که نظامیان پاکستانی را هدف قرار داده بودند خبر داد.
وزارت خارجه پاکستان در واکنش به این اتفاق اعلام کرد: استفاده از خاک افغانستان برای هدف قرار دادن نظامیان پاکستانی را به شدت محکوم می کنیم و از دولتمردان کابل می خواهیم که امنیت را در سمت مرزهای خود برقرار کنند.
«زاهد حفیظ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در این خصوص گفت: تروریست ها آن سوی مرزهای بین المللی نظامیان پاکستانی را هدف قرار داده اند و این وظیفه دولت کابل است که با آنها مقابله کند.
گفتنی است ارتش پاکستان از دو سال قبل عملیات حصار کشی در منطقه مرزی طولانی با افغانستان را آغاز کرده و از ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مرز مشترک دو کشور تا کنون ۱۲۰۰ کیلومتر حصار کشی شده است.
دولت افغانستان به بهانه حصار کشی در نوار متنازع دیورند مخالف حصارکشی توسط ارتش پاکستان است ولی دولت اسلام آباد اعلام کرده است: دیورند مرز بین المللی و پذیرفته شده میان افغانستان و پاکستان است.