کد خبر : 94648
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۵:۵۹

حمله تروریستی به کارگران معدن در پاکستان و چرخش اهداف از قربانیان مذهبی به اقتصادی

حمله تروریستی به کارگران معدن در پاکستان و چرخش اهداف از قربانیان مذهبی به اقتصادی

ایالت بلوچستان پاکستان که گذرگاه اصلی کریدور اقتصادی پاکستان وچین به حساب می آید بارها از سوی تجزیه طلبان بلوچستان مورد حمله قرار گرفته است.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ تجزیه طلبان بلوچستان ضمن حمله به کارگران یک معدن زغال سنگ در این ایالت ابتدا آنها را گروگان گرفتند.
پس از ورود نیروهای نظامی به این مساله و درگیری آنها با گروگان گیران شلیک به سوی گروگان ها از سوی تروریست ها آغاز شد.
طبق اعلام پلیس در این شلیک ها هر ۱۰ کارگر معدن زخمی شدند و پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارد شده جان خود را از دست دادند.
هنوز مسئولین پاکستانی در این خصوص واکنشی از خود نشان نداده اند ولی این احتمال که حمله صورت گرفته در ادامه حملات پیشین و برای نا امن کردن پروژه های اقتصادی پاکستان باشد زیاد است.
گروه های تجزیه طلب بلوچستان که آشکارا توسط هند حمایت می شوند در نظر دارند اقتصاد پاکستان را تضعیف کنند و پیش از این نیز حملاتی به هتل ها و حتی ساختمان بورس شهر کراچی را به عهده دارند.
ارتش پاکستان پس از ۴ سال مقابله با گروه های تروریستی موفق شده بود فعالیت آنها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد و از حملات تروریستی که مذاهب اسلامی را هدف قرار می دهند بکاهد ولی اینک برخی گروه های تجزیه طلب بلوچ حمله به مواضع اقتصادی پاکستان را آغاز کرده اند.