کد خبر : 90378
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۶:۲۰

حمایت عمران خان از مذاکرات صلح افغانستان در ملاقات با اشرف غنی

حمایت عمران خان از مذاکرات صلح افغانستان در ملاقات با اشرف غنی

نخست وزیر پاکستان که به دعوت اشرف غنی راهی افغانستان شده است تاکید کرد: ما از هر اقدامی که امنیت را به افغانستان برگرداند حمایت می کنیم.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در ملاقات با «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد: ما خواهان گسترش امنیت و صلح و ثبات در کشور افغانستان هستیم.
وی تصریح کرد: پاکستان تمام تلاش خود را برای کمک به صلح در افغانستان انجام خواهد داد و در حال حاضر به نظر می رسد به نتیجه رسیدن صلح می تواند کمک شایانی به این ثبات کند.
عمران خان افزود: این نخستین سفر به من به کشور افغانستان بود و آن را کاملا مثبت ارزیابی می کنم زیرا می تواند باعث بهبود روابط میان دو کشور شود.
رهبر حزب تحریک انصاف گفت: صلح در افغانستان می تواند تضمین امنیت و صلح در تمام منطقه جنوب آسیا باشد.
وی اضافه کرد: شکی نداریم که پس از کشور افغانستان هیچ کشوری مانند پاکستان به دنبال صلح و ثبات خاک کابل نیست زیرا امنیت در افغانستان به معنای امنیت در پاکستان است.
عمران خان گفت: در خصوص گسترش روابط تجاری میان دو کشور نیز توافق هایی صورت گرفته است و مسئولین اقتصادی دو کشور در تلاش هستند حجم روابط تجاری را افزایش دهند.
وی افزود: از اشرف غنی برای سفر به پاکستان دعوت شده است و به زودی روابط میان دو کشور در حوزه های مختلف نیز افزایش پیدا می کند و این باعث ثبات و امنیت بیشتر در منطقه جنوب آسیا خواهد شد.