کد خبر : 107340
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵:۴۷

حزب تحریک انصاف برای برکناری «حمزه شهباز» به دادگاه مراجعه می کند

حزب تحریک انصاف برای برکناری «حمزه شهباز» به دادگاه مراجعه می کند

وزیر پیشین اطلاع رسانی کشور پاکستان از مراجعه به دادگاه برای عزل و برکناری سروزیر ایالت پنجاب خبر داد.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از داون نیوز؛ مشکلات «حمزه شهباز» سروزیر ایالت پنجاب برای ادامه قدرت همچنان باقی است.

حزب تحریک انصاف تصمیم دارد برای اعمال رای دادگاه مبنی بر حذف آرا نمایندگانی که به حزب اصلی خود پشت کردند و به سروزیر حمزه شهباز رای مثبت دادند به دادگاه مراجعه کند.

در صورتیکه رای این نمایندگان ابطال شود حمزه شهباز حداقل آرا مورد نیاز برای ادامه کار خود به عنوان سروزیر مهم ترین ایالت پاکستان را از دست خواهد داد.

این درحالی است که سران حزب نواز از ادامه پیدا کردن قدرت حمزه شهباز در ایالت پنجاب به عنوان سروزیر خبر می دهند.

از سوی دیگر حزب تحریک انصاف در حال ملاقات با حامیان خود است تا تصمیم نهایی را گرفته و حکومت کوتاه مدت حمزه شهباز را سرنگون کند.

در صورت اعمال حکم دادگاه برای انتخاب سروزیر جدید ایالت پنجاب بازهم رای گیری صورت خواهد گرفت ولی هیچ کدام از احزاب نواز و مردم حداقل رای مورد نیاز را برای تعیین سروزیر در اختیار ندارند.

گفتنی است حزب نواز با جلب حمایت احزابی چون حزب مردم و به دست آوردن چند رای از نمایندگان حزب تحریک انصاف که به حزب خود پشت کرده بودند موفق شد حکومت حزب تحریک انصاف در ایالت پنجاب را به پایان رسانده و همزمان با به دست گرفتن دولت پاکستان حکومت در ایالت مهم پنجاب را نیز از آن خود کند.

انتهای پیام/.