کد خبر : 91132
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴

حرکت کشاورزان خشمگین هندی به سوی دهلی نو آغاز شد

حرکت کشاورزان خشمگین هندی به سوی دهلی نو آغاز شد

در پی تصویب قانون اصلاحات کشاورزی از سوی دولت هند کشاورزان معترض از شهرهای مختلف راهی دهلی نو شدند.

به گزارش وب سایت خبری پیک شرقی به نقل از ملت تایمز؛ کشاورزان معترض هندی که مدت ها است به تصویب قانون اصلاحات کشاورزی از سوی دولت هند اعتراض دارند سرانجام حرکت خود را به سوی دهلی نو آغاز کردند.
کشاورزان معترض تعداد آنها به ده ها هزار نفر می رسد در اعتراض به تصویب این قانون قرار است در دهلی نو تظاهرات برگزار کنند.
به دنبال خروج کشاورزان از شهرهای مختلف به سوی دهلی نو دولت هریانه مسیرهای منتهی به دهلی را مسدود کرده و هزاران پلیس را در محل عبور کشاورزان مستقر کرده تا مانع حرکت آنها شوند.
رسانه های هندی اعلام کردند کشاورزان معترضی که از ایالت پنجاب حرکت خود را به سوی دهلی نو آغاز کردند بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر هستند و تصویب قانون اصلاحات کشاورزی را تحمیل خسارت از سوی دولت به خود می دانند.
کشاورزان ایالت پنجاب در قالب بیش از ۹۶۰ اتوبوس، ۲۴۰۰ تراکتور و دیگر وسیله ها در حال حرکت به سوی دهلی نو هستند تا اعتراضات گسترده خود را در خیابان های پایتخت هند آغاز کنند.
علاوه بر این پلیس در حال دستگیری سران اعتراضات است و گفته می شود برخی از کشاورزان هندی توسط پلیس دستگیر شده اند.
طبق قانون اصلاحات کشاورزی که مورد اعتراض عمومی قرار گرفته است دسترسی کشاورزان به بازار آزاد محدود می شود و آنها باید محصولات خود را از طریق شرکت های واسطه به فروش برسانند.